Dojazd do Przesieki

Pomimo, że Przesieka nie leży bezpośrednio przy żadnym większym szlaku komunikacyjnym, dojazd do niej nie powinien sprawić większych problemów. Do wyboru jest kilka dogodnych połączeń, a wszystkie one łączą się z Jelenią Górą, która znajduje się zaledwie 10 km od Przesieki, dlatego też większość turystów zmierzających w tym kierunku niezależnie od środka transportu musi przez nią przejechać.

Do Jeleniej Góry można dostać się w następujący sposób :
•Pociągiem – dworzec kolejowy mieści się przy ulicy 1 Maja 77; dojeżdżają tutaj pociągi z niemalże wszystkich większych miast całej Polski. Koszt przejazdu Warszawa-Jelenia Góra to 85 zł a czas przejazdu około 10 godzin.
•Autobusem PKS – który również posiada połączenia z większymi miastami Polski. Cena biletu na autobus nocny Warszawa-Jelenia Góra to 60 zł (ulgowy 41 zł), a czas przejazdu z dwoma dłuższymi przystankami to niecałe 9 godzin.
•Samolotem – tym coraz bardziej popularnym środkiem transportu można dostać się do Wrocławia, z którego już tylko 120 kilometrów do Jeleniej Góry, do której można dostać się pociągiem lub autobusem. Koszt przelotu Warszawa-Wrocław tanimi liniami lotniczymi to około 150 zł, a czas podróży to ok. 2 godziny.
Z Jeleniej Góry do Przesieki dostać się można miejskimi autobusami linii 4 i 18 w niecałe 30 minut wykupując bilet za 3 zł. Najbliżej położonym przystankiem od Zorzy jest przystanek Przesieka Górna.
•Samochodem – jest to jedyny środek transportu, który umożliwia nam bezpośredni dojazd do Przesieki. Trasę z Warszawy do Jeleniej Góry pokonać można w około 6 godzin. Turyści, którzy decydują się na taką podróż mogą jechać z Warszawy trasą katowicką przez Częstochowę kierując się na Opole i Wrocław (najlepiej autostradą A4), następnie kierując się na Strzegom, Bolków, Jelenią Górę, a potem na Cieplice, Pogórzyn i Przesiekę.